De ultieme Paasborrel

De lente is aangebroken en het is ook nog eens bijna Passen: de hoogste tijd om het balkonseizoen (of het tuinseizoen, als je gezegend bent met een stukje grond) te openen! Dit weekend maakten mijn verkering en ik er iets leuks van met een ‘borrelplank xxl situatie’ en een gezellig flesje bubbels. Thanks to het heerlijke Paaspakket dat ik kreeg van Henri Willig.

De kunst van het samenstellen van de perfecte borrelplank

Als je het mij vraagt, dan heeft een borrelplank balans nodig. Zout, zuur, wat zoets on the side. Knapperig en zacht. Fris.
Ik hou er sowieso van als er allemaal verschillende smaken te proeven zijn, dus ik leefde me uit, afgelopen weekend.
Het Paaspakket van Henri Willig vormde de perfecte basis; biologische koekaas met knoflook (de ronde kaas – mijn favoriet) en een stuk good old komijn, geserveerd met krokante toastjes met vijg en amandel en een dip van ananas en gember. In het pakket zat ook een flesje non-alcoholische cider en een mooi kaasmesje om je kaasplank helemaal sjiek te presenteren.

Daarbij serveerde ik een bordje met radijs, wortel en komkommer, zuurdesem focaccia van mijn favoriete bakker in de stad, aardbeien en dadels, een zelfgemaakte notenmix (het recept vind je hieronder) en een doperwtenspread (idem.)

Bij nader inzien had ik er ook nog wel olijven en pickles bij willen serveren – dus die onthoud ik voor de volgende keer.

Aanvullende recepten

Een supermakkelijke tip om je borrelsituatie een beetje op te spicen: maak je eigen geroosterde notenmix met de kruiden die jij lekker vindt. Ik gebruik hiervoor ongebrande noten (zoals cashews en pecannoten,) balsamico azijn, goede olijfolie, een snufje zout, wat verse rozemarijn en garam massala kruiden. Het is eigenlijk alleen maar een kwestie van mixen en een kwartiertje in de oven schuiven. Hoe je de notenmix precies maakt, lees je hier.ย 

En bij lekker brood hoort natuurlijk een goede spread. Die kan je tegenwoordig prima kant-en-klaar kopen natuurlijk, maar zelf maken is echt easy. Ik gebruikte dit recept van The Lemon Kitchen, maar in plaats van Parmezaanse kaas koos ik voor feta en ik voegde nog wat blaadjes munt toe voor het frisse effect. Erg lekker!

Beide recepten zijn overigens ook heel goed in te zetten als je een feestje organiseert. Je maakt er namelijk in een handomdraai grotere hoeveelheden van. Een bakplaat vol noten is zo geregeld en je keukenmachine draait wel om die spread te maken!

Cadeausuggestie

Ben jij verantwoordelijk voor de Paasborrel (of brunch) dit jaar? Maak het jezelf dan lekker gemakkelijk. Op de website van Henri Willig vind je verschillende paasgeschenken in diverse prijsklassen. In een handomdraai tover je iets lekkers en moois op tafel. Daarnaast zou je sowieso nog even in het assortiment van Henri Willig kunnen duiken voor wat aanvullingen. Naast ontelbare (biologische) kaasjes vind je hier biertjes, dips, toastjes en accessoires.

Dus pak die kans, duik dat balkon op, geniet van de zon en maak van je Pasen iets lekkers. Proost!

Deze blogpost is geschreven in samenwerking met Henri Willigย 

Deel deze post op: [pinit]

Geschreven door: Merel

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *